Międzynarodowa Konferencja Greenways

30.09-1.10 w hiszpańskiej Walencji odbyła się międzynarodowa konferencja Greenways organizowana przez European Greenways Association, Vías Verdes - Fundación de los Ferrocarriles Españoles i GVA Política Territorial, Obres Públiques i Mobilitat. Ogłoszono także zwycięzców 10. Europejskiej Nagrody Greenways. Polskę reprezentowała Dominika Zaręba - rzeczniczka ds. międzynarodowych Funduszu Partnerstwa i prezeska Stowarzyszenia Greenways Polska.

European Greenways Association EGWA (Europejskie Stowarzyszenie Greenways: www.aevvegwa.org) powstało w 1997 r. w Namur w Belgii w celu popularyzacji zielonych szlaków - greenways i pobudzania współpracy krajów europejskich na rzecz greenways oraz zrównoważonego transportu i turystyki. Biuro wykonawcze Stowarzyszenia znajduje się w Madrycie. EGWA zrzesza ponad 50 organizacji i instytucji z 16 krajów europejskich zaangażowanych w rozwój zielonych szlaków. Polskę w EGWA reprezentuje Stowarzyszenie Greenways Polska od 2015 r. Wspieranie Greenways jest jednym z celów Planu Odbudowy dla Europy UE.

więcej informacji o EGWA i laureatach Nagrody Greenways: >> https://bit.ly/3D2dhyY

W 2021 r. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wsparł projekt Stowarzyszenia pt. "Członkostwo w Europejskim Stowarzyszeniu Greenways".